Mobil

Apple şirketi parmak izine geri dönecek

Apple şirketi parmak izine geri dönecek

 

2019 senesinin son çeyrek kısmında, telefon satışları konusunda Çin asıllı üreticilerden Oppo şirketinin de arkasında kalmış olan Apple şirketi 2021 model cihazları üzerinde hem Face ID özelliği hem ise ekrana gömülü bir özelliğe sahip parmak izini kullanacak olduğu söylentiler arasındaydı.

2017 senesi içerisinde tanıtmış olduğu iPhone X modeliyle beraber Touch ID teknolojisini de komple gerisinde bırakmış olan dev firma, söylentilere bakılacak olursa yeni model iPhone’lar üzerinde Face ID isimli özellikten vazgeçerek ekrana gömülü özelliğe sahip parmak izi teknolojisini kullanıyor olacak

Face ID isimli özelliği bir takım gizlilik ile güvenlik kaygıları yaratmış olduğu ve daha önce kullanılan parmak izi sensörlerinin çok daha iyi bir şekilde, çok daha hızlı ve çok daha güvenilir bir durumda bulunduğu da bir çok kişi tarafından kabul görmekte. Bunun yanı sıra Apple şirketi; Çin benzerindeki çok büyük pazarlar içerisinde de pazar payını çok fazla arttırmak istemekte. Bu nedenler Apple şirketi açısından fazlasıyla yeterli desek yanlış olmaz.

Apple şirketinin bu şekilde bir adım atıp atmayacak olduğu ise henüz kesin bir şekilde bilinmemekte. Fakat bu şekilde bir cihaz tanıtımı yapılırsa Apple şirketi, satış sayıları konusunda yeniden fazlasıyla yüksek sayılara ulaşmayı başarabilir. Bunun dahilinde ise beklemekten farklı bir seçeneğimizde yok. Apple şirketi de şu zamanlarda, yeni karşımıza çıkartacağı iPhone 11 modelleriyle alakalı hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close