Teknoloji

Apple şirketi Overton konusunda açıklamalar gerçekleştirdi

Apple şirketi Overton konusunda açıklamalar gerçekleştirdi

 

Apple şirketi, bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek Interspeech 2019 isimli konferansa sponsorluk yapmakta. Bu söz konusu programın bir parçası olması sebebiyle geliştirme aşamasında yer aldığı makina öğrenmesi temeline sahip çalışmalarıyla alakalı olarak bir takım açıklamalar gerçekleştiren Apple şirketinin makina öğrenmesi takımı da konferans esnasında katılımcı olarak bulunacak.

Yapılmış olan açıklamalara bakılır ise Apple şirketi, duygularıyla birlikte niyetleri ses tonlarından anlayabilen bir program üstüne sunum yapabilmeyi planlamaktayken bunların yanı sıra ses tanıma işlemlerinin geliştirilmesi ve konuşmalar esnasındaki ince farkların çok daha iyi bir şekilde ayırt edilebilmesi üstüne yapmış olduğu çalışmaları da sergiliyor olacak.

Kamuoyu için bu konuyla alakalı olarak herhangi bir video paylaşılıp paylaşılmayacağı konusunda bir bilgi bulunmasa da bu konuyla alakalı olarak gelecek günlerde çok daha kesin açıklamalar yapılması konusunda bir beklenti var. Apple şirketinin 2017 senesinden bu yana bu alan içerisinde yapmış olduğu çalışmaları değişik platformlar üzerinde duyurmasından dolayı aslına bakılır ise yeni karşımıza çıkacak algoritmanın çok fazla da beklenmemekte olan bir gelişme olmadığını ifade etmek gerekli.

Overton’un aslında çeşidinin ilk örneği olduğu konusunda açıklamalar yapan Apple şirketi, tasarlamış oldukları bu yeni algoritmayla alakalı da bir takım açıklamalar gerçekleştirdi. Sormuş olduğunuz pek çok soru üzerinde; ”Bu söz konusu konuyla alakalı olarak şunları buldum” ifadelerine yer vererek sizi değişik kaynaklara yönlendirmiş olan Siri’nin çok daha fazla geliştirilmiş bu algoritma sayesinde daha güvenilir bir kaynak durumuna getirilip sizi değişik kaynaklara hiç bir şekilde yönlendirme yapmadan karmaşık sorular için bile en doğru yanıtları vermesi konusunda planlar yapılmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close