Uygulama

Apple şirketi o uygulamayla alakalı kararını değiştirmiş durumda

Apple şirketi o uygulamayla alakalı kararını değiştirmiş durumda

 

Apple şirketi, binlerce saydaki insanın kullanmakta olduğu Amphetamine isimli uygulamayla alakalı kararını değiştirmiş oldu ve söz konusu bu uygulamayı kaldırmayacak olduğu yönünde bir açıklamada bulundu. Söz konusu bu uygulama, 2014 senesinden bu zamana kadar AppStore platformu üzerinde yer almakta.

Teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Apple şirketi, uygulama mağazası olarak kullanılan AppStore üzerindeki bir takım uygulamalara yönelik almış olduğu kararlardan dolayı pek çok defa haberlere konu olabilmekte. Firma, en son ise Mac işletim sistemine sahip olan kullanıcılarının çok fazla severek kullanmakta olduğu bir uygulamayla alakalı fazlasıyla üzücü bir karar açıklaması yapmak üzereydi. AppStore üzerinde yer alan ‘Amphetamine’ adına sahip uygulama, isminden dolayı kaldırılmanın eşiğine gelmiş bir durumdaydı.

Söz konusu bu uygulama, Mac işletim sistemi kullanıcısı olanların bilgisayarlarını devamlı bir şekilde açık tutmalarını sağlamaktaydı ve komple de ücretsiz bir durumdaydı. Binlerce sayıdaki kullanıcı tarafından kullanılmakta olan söz konus ubu uygulama, uyuşturucu kullanılmasını teşvik etmekte bulunan isimlerin koyulmasını yasaklamış olan politikayı ihlal ettiği gerekçe gösterilerek mağazadan kaldırılmış olacaktı. Lakin Apple şirketi ise bugün bu konudaki fikrini değiştirmiş olarak kullanıcılarını da üzmemiş oldu..

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close