Teknoloji

Apple şirketi o davayı küçümsemiş durumda

Apple şirketi o davayı küçümsemiş durumda

 

Apple şirketi çok uzun bir zamandan beri Epic Games şirketiyle yaşamakta olduğu gerginlikten dolayı gündeme gelmiş durumdaydı. Cupertino asıllı teknoloji devi, Epic Games şirketinin açmış olduğu davayı küçümseyip ”Fortnite yapımına karşı duyulan ilgiyi tekrardan canlandırmak amacıyla yapılmış bir kampanya” şeklinde nitelendirmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Apple, şirketi yeni yayınlamış olduğu legal belgeler ile birlikte Epic platformunun iddialarına karşı çıkmış durumdayken şirketin açmış olduğu davayı da Fortnite yapımıyla alakalı ilgiyi canlandırmanın çok daha yeni bir yolu şeklinde göstermiş oldu. Ortalık aslında daha fazla karışacak gibi durmakta.

Apple şirketi, Epic Games şirketiyle başlamış olduğu yasal mücadelesi konusunda çok daha yeni bir açıklamada bulundu. Epic Games platformunun Fortnite adlı yapımın tekrardan App Store’a ilave edilmesi amacıyla açmış olduğu davaya odaklanmış Apple şirketi, fazlasıyla agresif bir yaklaşım sergileyecek olduğunu d göstermiş oldu.

Şirketten yapılmış olan açıklama üzerinde, ”Epic şirketi bir yangın başlatarak üzerine de benzin dökmüş oldu, ve şimdi ise mahkemeden söndürebilmek amacıyla yardım talep ediyor. Üstüne üstlük Epic şirketi bunu sadece Apple şirketiyle senelerce karşı bir ilişki devam ettirmesini sağlamış olan sözleşme şartlarına dönüp hemen yapabilirdi” şeklindeki ifadelere yer verdi..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close