Teknoloji

Apple şirketi logo için dava açtı

Apple şirketi logo için dava açtı

 

Apple şirketi geçmiş olduğumuz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde mahkemeye gidip logosunu değiştirmesini talep ettiği öğün planlama uygulamalarından biri olan Prepear’ı bu defa da Kanada’da mahkemeye vermiş durumda.

Dünya üzerinde yer alan en büyük şirket olarak öne çıkan Apple, logosuyla beraber teliflerinin korunabilmesi amacıyla fazlasıyla katı önlemler alabilmekte. Bu söz konusu önlemler bazı durumlarda ise fazlasıyla aşırıya kaçabilmekte. Son yaşanmış olan olaylar esnasında da şirketin meyve logolarına özellikle dikkat etmiş olduğu göze çarpmakta.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Apple şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’nde mahkemeye gidip öğün planlama uygulaması olarak öne çıkan Prepear’ın logosunu teliften dolayı dava etmiş ve değiştirilmesini talep etmişti. Şimdi başka bir mahkeme ise Kanada’da açılmış olacak.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde açılmış olan logo benzerliğiyle alakalı davanın sonrasında çalışmalarına başlamış bulunan Prepear ekibi, teknoloji devinin başlatmış olduğu bu hukuki çalışmalarının sadece bu ülkeyle sınırlı kalmayacak olduğunun farkına vardı. Şirket ayrıca Kanada mahkemelerine de gitmek mecburiyetinde kalmış olacak.

Apple şirketinin avukatlarının çok agresif durumda bulunan tarzını eleştirmeye başlayan ekip, yapmış oldukları açıklamalar üzerinde avukatların izlemekte olduğu yöntemlerin firma tarafından desteklenmekte olduğunu da belirtmiş durumda. Zorbalığa ses çıkartmıyor olmanın da zorbalığı desteklemekle aynı şey olduğunu açıkça ifade eden şirket, Apple şirketiyle mücadele konusunda çok zor günler yaşamakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close