Mobil

Apple şirketi köklü bir değişiklik yapabilir

Apple şirketi köklü bir değişiklik yapabilir

 

Teknoloji devlerinden Apple şirketinin işletim sistemi, Android işletim sistemiyle karşılaştırıldığı zaman kişiselleştirmenin yanı sıra uygulamayla alakalı özelliklerinin sınırı dikkat çekmekte. Kullanıcılar aracılığıyla çok sık dile getirilmiş olan ve herkesin şikayetçi olduğu bu konunun eylül ayında gelmesi konusunda beklentiler bulunan iOS 14 işletim sistemi güncellemesiyle çözüme kavuşacak olduğu söylenmekte.

Donanımının yanı sıra, güncellemeleri üzerinde yer alan ayrıntılar ve de uygulamalarının kalitesi açısından fazlasıyla sevilmekte olan iPhone cihazlarla ilgili son günler içerisinde ortaya çıkan yeni bir haber bulunuyor. Söz konusu söylentiler, Apple şirketinin iOS işletim sistemi üzerinde yer alan kısıtlamalardan bir kısmını ortadan kaldıracak olduğunu iddia etmekte. Amerika Birleşik Devletleri ve de Avrupa’da yer alan yasa düzenleyicilerin Apple şirketinin kontrolü nasıl uygulamakta olduğu konusunda sorular sormaya başlamasının ardından iOS 14 işletim sistemi, firmanın sınırlarını biraz daha yumuşatması amacıyla çok ideal bir fırsat olarak öne çıkabilir.

Kaynaklardan gelmiş olan bilgiler, Apple şirketinin iOS 14 işletim sisteminde Chrome ya da Gmail benzerindeki uygulamaların varsayılan bir şekilde ayarlanmasına izin vermeyi düşünmekte olduğunu bildirmekte. Bunun olması nispeten ufak bir değişiklik şeklinde görünmekte olsa bile bunun Apple şirketinin kendi uygulamaları ile rekabet etmiş olan söz konusu uygulama geliştiricilerinin üstünde büyük etkisi bulunacak bir değişiklik olarak öne çıkacağını söylemek olanaklı gözüküyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close