Mobil

Apple şirketi iPhone SE Plus modeli çıkarmaya hazırlanıyor

Apple şirketi iPhone SE Plus modeli çıkarmaya hazırlanıyor

 

Ortaya atılmış olan çok daha yeni bir iddiaya bakılırsa Apple şirketi, daha fazla bütçeye uygun telefon çıkartmaya devam eden Çinli rakipleri ile rekabet edebilmek amacıyla orta segmentte bir cihaz çıkartmaya hazırlanıyor. Firmanın çıkartacak olduğu söz konusu bu cihaz da iPhone SE adlı modelin devamı niteliğindeki iPhone SE Plus modeli olarak karşımıza çıkacak.

iPhone denildiği zaman akıllara ilk olarak amiral gemisi niteliğinde bir cihaz geliyor olsa da Apple şirketi, bu yıl Nisan ayı içerisinde iPhone SE 2 / iPhone SE 2020 ismini vermiş olduğu farklı bir modelini çıkartmıştı. Söz konusu bu telefon, öteki iPhone modellerine bakıldığı zaman az daha ucuz bir fiyat etiketi ile çıkış gerçekleştirmişti.

2018 senesi içerisinde çıkmış olan iPhone X isimli serinin en düşük modeli olarak öne çıkan iPhone XR modeli, 500 dolar tutarından satışa çıkmış durumdayken iPhone SE 2 modeli de, 400 dolar tutarından satışa çıkmış idi. Ortaya çıkmış olan en yeni bilgilere bakılırsa Apple şirketi, SE ismine sahip modellerini Çinli rakipleri ile rekabet edebilmek amacıyla kullanıyor olacak

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close