Mobil

Apple şirketi iPhone 12 Mini modelinin üretimini durdurma kararı aldı

Apple şirketi iPhone 12 Mini modelinin üretimini durdurma kararı aldı

 

Tayvan’dan gelmiş olan haberlere bakılırsa Apple şirketi, iPhone 12 mini modelinin üretimini durdurma kararı aldı. Öte yandan firma, ‘mini’ model için ilginin az durumda bulunmasından dolayı iPhone 13 mini modelini de iptal etmiş oldu.

Dünya üzerindeki en büyük teknoloji firmalarından bir tanesi olarak öne çıkan Apple şirketi, 2020 senesinde çok büyük bir ilki gerçekleştirip SE veyahut C takısı bulunmayan ana iPhone serisini dört tane değişik modelle karşımıza çıkartmıştı. iPhone 12 mini modelinin yanı sıra iPhone 12 modeli ile birlikte iPhone 12 Pro modeli ve iPhone 12 Pro Max modeli şeklinde isimlendirilen söz konusu bu dört model, sahip durumda bulundukları özellikler ve fiyat etiketlerinden dolayı değişik ihtiyaçlara hitap etmektelerdi.

Apple şirketi, iPhone 12 mini modeliyle beraber küçük ekrana sahip akıllı telefon pazarını canlandırabilmeyi, yeni bir SE model duyurusu yapmanın yerine ana seri üzerine ”mini” model ilave etmeyi planlamaktaydı fakat işler, Apple şirketinin ön görmekte olduğu gibi gerçekleşmiş değil. Tüketiciler, hepsi 6 inç boyutundan büyük iPhone 12 modeli ile birlikte 12 Pro modelleri için büyük ilgi göstermekte; iPhone 12 mini modeli ise, bütün iPhone 12 modeli satışlarının sadece %5’lik bir kısmını oluşturmuş oldu. Sonuç ise; iPhone 12 mini modelinin üretimden kaldırılmış olmasıyla sonuçlanmış durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close