Teknoloji

Apple Card’ın başı belada

Apple Card'ın başı belada

 

Netflix isimli platforma rakip olması amacıyla kendi yayın platformlarından bir tanesi olan Apple TV+’ı, oyun servisleri içinde rakip olması amacıyla Apple Arcade duyurusu gerçekleştiren Apple şirketi, ticari açıdan bir başka girişim daha gerçekleştirip Apple Card tanıtımını yapmıştı. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde resmi bir şekilde dağıtımına başlanmış olan bu özel kart, yurt dışında daha şimdiden pek çok kullanıcının favori kartlarından bir tanesi haline gelmiş bir vaziyette fakat Apple Card ile ilgili ortak çalışılmakta bulunan Goldman Sachs bankasıyla alakalı ortaya atılmaya başlanan iddialar, Apple Card ile alakalı girişimi bir anda yerle bir edecek olabilir.

Geçmiş olduğumuz günler içerisinde bir çift, Apple Card alabilmek amacıyla Goldman Sachs’a başvuruda bulunduklarını; aynı ev ile birlikte aynı hesabı paylaşmış olmalarına karşın adama eşinden daha da çok kart limiti verilmiş olduğu konusunda bir açıklama yapmıştı. Bu konu, sosyal medya üzerinde adeta bir viral şeklinde yayılmış ve Goldman Sachs’ın yanı sıra Apple şirketine de cinsiyetçilik şeklindeki suçlamalarla karşı karşıya kalmış bir durumdaydı. İddiaları hızlı bir şekilde değerlendirmeye almış bulunan New York eyaletinde yer alan yetkililer, Goldman Sachs bankasına soruşturma açılmış olduğu konusunda bir duyuruda bulundular.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close