Uygulama

App Store 1 haftalık geliri ne kadar ?

App Store 1 haftalık geliri ne kadar ?

 

Ortaya çıkmış olan en son veriler, Apple şirketinin 1 hafta içerisinde yarım milyarı geçen App Store kullanıcısından elde etmiş olduğu mevcut durumdaki gelirin 1 milyar dolar tutarının daha üstünde bulunduğuna işaret etmekte. Bunun meydana gelmesi de senede ortalama bir şekilde 55 milyar dolar tutarına denk gelmekte. Tüketici kişilerin dijital platformlara karşı olan yöneliminin her geçmiş olduğumuz gün artış göstermesinin ve geçmiş olduğumuz dönem içerisinde fazlasıyla başarı elde etmiş bir abonelik sistemine geçiş yapmanın da bu söz konusu rakamlara katkısı fazlasıyla büyük.

Özellikle de iTunes ile birlikte Netflix, Spotify, iCloud, Amazon Prime ve son olarak Dropbox benzerindeki dijital hizmetlerin sunmuş olduğu başarısı, firmanın bu alan içerisinde çok büyük bir rekor gelir elde etmesini sağlamış oluyor. 2018 senesinden bu zamana kadar kullanıcıların App Store harcamaları üzerinde %16 seviyesinde bir artış görüldü ve Apple şirketi, 47 milyar dolar tutarındaki mevcut gelirini 55 milyar dolar tutarına çıkartmayı başardı. Elde edilmiş olan söz konusu bu gelirin 37 milyar dolar tutarındaki bölümünü de, App Store üzerinde bulunan oyunların getirmekte olduğu görülüyor. Eğlence maksadıyla indirilmiş olan uygulamalar ise 3,9 milyar dolar tutarında bir gelir sağlamış durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close