Teknoloji

Android üzerindeki güncelleme problemi hala çözülebilmiş değil

Android üzerindeki güncelleme problemi hala çözülebilmiş değil

 

Google şirketi, dünya üzerinde en çok kullanılmakta olan işletim sistemlerinden biri olan Android işletim sistemi güncellemeleriyle alakalı kullanıcılara ulaştırma konusundaki problemi halen kalıcı bir şekilde çözebilmiş değil. Google şirketi, Eylül ayı içerisinde Android 10 işletim sistemini piyasaya çıkarttığı zaman, 2 milyar tane Android işletim sistemi kullanıcısından yalnızca %22.6’lık bir kısmının Android 9.0 işletim sistemini kullanmakta olduğu konusunda bir açıklamada bulunmuştu.

Android Pie işletim sisteminin bu söz konusu kullanım seviyesi, daha önce karşımıza çıkan sürümlerin kullanım seviyelerine bakıldığında fazlasıyla önemli bir gelişme gösterdi desek yanlış olmaz. Çünkü Android 9 (Pie) işletim sistemi piyasaya sürüldüğü zaman Android 8 işletim sisteminin (Oreo) kullanılma oranı da %8.9 seviyesindeydi. Fakat Android Pie işletim sisteminin Oreo işletim sistemine karşılık yükselmiş durumda bulunan kullanma sayısı da hiç bir şekilde yeterli durumda değil.

Google şirketi Android işletim sisteminin akıllı telefonlar üzerinde çok daha hızlı bir biçimde güncellenebilmesi amacıyla Treble Projesi’ni geliştirmiş bir durumda. Treble Projesi sayesinde 3. taraf üreticilerin kendi telefon modellerinin en yeni ve en iyi durumda bulunan yazılıma ulaşabilmesi konusunda bir maksat var.

Treble Projesinin sayesinde bu oranlar %22.6’ya çıkmış durumda bulunmasına karşın, oranı iOS işletim sistemiyle karşılaştırdığımız zaman sayılar daha az etkileyici bir duruma gelmiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close