Mobil

Android üzerinde yeni bir problem

Android üzerinde yeni bir problem

 

Android işletim sistemi kullananlardan bazıları, kullanmakta oldukları telefonlar üzerinde yeni bir problemle karşılaşmaya başlamış olduklarını ifade etti. Büyük bir kısmı Pixel cihazlar olmak üzre Android işletim sistemli telefonlardan bazıları, bir uygulama donduğu zaman komple kilitlenmeye başlamış durumda.

Android işletim sistemi, mobil işletim sistemleri pazarı içerisinde yer alan en popüler işletim sistemi olarak öne çıkıyor. Stat Counter üzerinde yer alan verilere bakılırsa Android işletim sistemi, mobil işletim sistemiyle alakalı pazarın %72,26’lık kısmını elinde bulundurmakta. Elbette ki bunda pek çok akıllı telefon üreticisi tarafından kullanılıyor olmasının etkisi de yadsınamaz fakat işletim sisteminin bu denli geniş kitleler tarafından kullanılmakta olması, hangi cihazlar üzerinde ne tür sorunların çıkmakta olduğu gözlemlemeyi de fazlasıyla zor bir hale getirmekte.

Android işletim sistemiyle alakalı sorunların büyük bir kısmı da, fark edilemeyebilmekte. İşte söz konusu bu sorunlardan bir tanesi de yakın bir zaman önce ortaya çıkmış durumda. Android işletim sistemli bazı cihazlarda ortaya çıkmış olan bu problem, cihazın komple donmasına neden oluyor. Problem, Google Pixel cihazlar üzerinde çok daha yaygın bir şekilde görülüyor olsa da Pixel haricindeki pek çok cihazları da etkileyebilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close