Teknoloji

Android Things’in fişi ne zaman çekiliyor?

Android Things’in fişi ne zaman çekiliyor?

 

Google şirketi, kullanıcılarını akıllı cihaz geliştirme konusunda teşvik etmiş bulunan işletim sistemlerinden Android Things ile ilgili olarak ardımızda bırakmış olduğumuz sene kapatma kararı almış idi. Firma, sistemin tam olarak ne zaman kapatılacak olduğuna yönelik kesin tarihi kullanıcılarla paylaşmış bir durumda.

Google şirketi, Android Things işletim sistemiyle beraber, kullanıcılar için tamamen profesyonel bir biçimde akıllı cihaz geliştirme konusunda seçenek sunmaktaydı. Bu hususta hiç bir şekilde deneyimi bulunmayan bir girişimci dahi, Android Things’in içerisinde yer alan modülleri kullanıp akıllı cihaz projesini yapabiliyordu. Bu söz konusu işletim sistemini kullanmakta olanlar için de kötü bir haber, Google şirketi aracılığıyla 2019 senesinde gelmişti. Firma, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde resmi bir şekilde sistemin ne zaman kapatılacak olduğuna yönelik net bir tarih vermiş oldu. Android Things işletim sistemi, 5 Ocak 2021 tarihinden itibaren yeni projeleri kabul etmeyi de bırakmış olacak.

Google şirketi, Android Things adlı işletim sisteminin Sıkça Sorulan Sorular sayfası üzerinde sistemin silinmesine yönelik olarak çok detaylı bir açıklamada bulundu. Gerçekleştirilmiş olan açıklamaya bakılırsa Android Things işletim sistemi, 5 Ocak 2021 tarihi içerisinde daha yeni projelerle ilgili kullanıma kapatılmış olacak. Fakat geliştiriciler, 1 senelik zaman boyunca projeleri üzerinde güncelleme yapmayı sürdürebilecek. 5 Ocak 2022 tarihi içerisinde de Android Things işletim sisteminin üzerinde yer alan tüm veriler komple silinip, sistem tamamen ortadan kaldırılmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close