Uygulama

Android Q kazalar esnasında yardım çağırabiliyor olacak

Android Q kazalar esnasında yardım çağırabiliyor olacak

 

Kullanıcıların genel olarak arayüz değişikliklerine odaklanmış olduğu Google şirketi tarafından kullanıcılara sunulmuş olan yeni Android sürümleri içerisinde aslına bakılır ise Google şirketi daha da değişik işlevsel özellikler ilave ederek sürümleri çok daha kullanışlı bir duruma getirmeyi amaçlamakta. Google şirketinin yeni gelecek Android işletim sistemlerinden Android Q işletim sisteminin özellikle de araba kullanıcılarının can güvenliklerini düşünüp geliştirilmiş olduğunu bir özellikle kullanıcıları karşılamakta. Yeni gelecek Android işletim sistemi sürümü olarak öne çıkan Android Q işletim sistemiyle araç kazaları tespit edilebilmekte. Yalnızca bununla kalmamış olan bu özellik kazanın tespit edilmesini gerçekleştirdikten sonra acil yardım ekiplerine kazayla alakalı olarak bir çağrı yapabiliyor

XDA Developers platformunun tarafından Android Q işletim sisteminin Beta 3 sürümü içerisinde keşfedilmiş olan Safety Hub (Güvenlik Merkezi) adına sahip uygulamanın içerisinde fazlasıyla ilginç bir özellik bulunmakta. lakin söz konusu bu uygulamanın adı tam bir şekilde belirlenmemiş vaziyette. Şimdilik uygulama içerisinde DogFood (köpek maması) adıyla yer almakta. Android Q işletim sisteminin beta 3 sürümü içerisinde yer almış olan ve belkide yaşamınızı kurtaracak durumdaki uygulamaya bakıldığında DogFood adlı özellik etkinleştirildiği zaman yaşanabilecek herhangi bir araba kazası esnasında uygulama sizin tarafınızdan belirlenmiş olan kişilere ve de acil yardım ekiplerine bir ihbarda bulunuyor.

Yaşanmış olan otomobil kazalarından sonra araç içerisinde yer alan kişilere ulaşma ile birlikte onlara acil müdahalede bulunma hususu fazlasıyla büyük bir önem arz ettiğinden dolayı Android Q işletim sisteminin kullanıcılara sunacak olduğu öz konusu bu özelliğin bütün insanlar tarafından takdir görecek olduğu da kesin. Lakin bu nokta içerisinde özelliğin yer almış olduğu Safety Hub adlı uygulamanın yalnızca Pixel akıllı telefonlara özgü olarak geleceği de söylenmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close