Mobil

Android one ile gelmeyeceği açıklandı

Android one ile gelmeyeceği açıklandı

 

Android One kullanılmakta olan Motorola One ailesi üzerinde bu gelenek artık değişecek gibi duruyor. Firmanın bu yıl içinde çıkartacak olduğu Motorola One Zoom isimli model, Android One işletim sistemiyle gelmeyecek. Android One işletim sistemi, hızlı güncellemelerinden dolayı firmaların elini çok daha fazla rahatlatmış olan bir Android sürümü olacak öne çıkıyordu.

WinFuture içerisinde yer alan Roland Quandt’a bakılır ise Motorola One Zoom isimli model, orta segment üzerinde bir telefon olarak karşımıza çıkacak. Telefona ait olan Avrupa sürümü ise Snapdragon 675 isimli işlemcinin yanı sıra 4 GB’lik bir RAM’e ve 128 GB’lik bir dahili depolama alanıyla karşımıza çıkacak. Eğer ki söz konusu bu telefon Amerika Birleşik Devletleri içerisinde çıkış yapar ise muhtemel olarak daha üst seviyedeki bir RAM’i üzerinde barındıran üst segmentteki bir sürümü de yer alacak. Telefonun arka kısmına bakıldığında 4 tane kameranın yer almasının yanı sıra optik sabitleme desteği sunan 48 MP’lik özelliği bulunan Quad Bayer sensörünün olacağı da açıklanıyor

Motorola şirketi, son seneler içerisinde çıkmış olan telefonlarına Amazon Alexa’nın bazı entegrasyonlarını uygulamaya başlamıştı ki bu telefon üzerinde da bu geleneğini sürdürecek. Roland Quandt’a bakılır ise, One Zoom isimli model içerisinde ”özel bir Alexa entegrasyonu” da yer alacak. Öte yandan telefonun arka kısmında yer alan Moto logosu üzeirnde de bir ışıklandırma yer alıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close