Mobil

Android kullanıcılarının kafası karışmış durumda

Android kullanıcılarının kafası karışmış durumda

 

Son günler içerisinde pek çok Android işletim sistemi kullanıcısı, uygulamalarının güncellenmiş olduğunu ifade eden herhangi bir tane bildirim görmemiş olduklarından şikayet etmeye başladı. Bu hiç kimsenin alışmadığı olay, ilk önce Google Play Store üzerinde yaşanmış bir hata şeklinde nitelendiriliyor olsa bile, olayın iç yüzünün çok daha değişik olduğu ortaya çıkmış durumda.

Kullanıcıların kafasını karıştırmış olan bu değişiklikle ilgili birden çok rapor paylaşılmasının sonrasında en sonunda açıklama yapma gereği duymuş olan Google şirketi, gelmeyen bildirimlerin aslına bakılırsa bir hata değil, bilinçli bir şekilde yapılan bir değişiklik olduğunu ifade etti.

Google şirketinin bu yeni adımındaki yegane maksadı da akıllı telefonlar üzerindeki bildirim karmaşasını azaltabilmek. Firma, buna benzeyen bir başka stratejiyi popüler tarayıcılarından biri olan Chrome üzerinde de uygulamış idi. Kullanıcıların Chrome adlı tarayıcıdan daha az bildirim almasını sağlamış olan Amerika Birleşik Devletleri asıllı teknolojinin devi, Play Store ile ilgili de aynı yolu izlemekte.

Kısaca söylemek gerekirse, Android işletim sisteminin kullanıcıları artık ‘‘uygulama güncellendi’’ şeklindeki bildirimlerini görmüyor olacak. Aslına bakılırsa kullanıcıların büyük bir kısmı bu ufak değişikliğin hiç bir şekilde farkında dahi olmayacaktır. Play Store isimli platform, uygulamalar güncellendiği esnada halen bildirim vermekte; fakat işlem tamamlandığı zaman bahsi geçen bildirimler ortadan kaybolmakta. Bundan dolayı da, uygulamalarınızın güncellenmemiş olduğundan endişe duymanıza hiç bir şekilde gerek bulunmuyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close