Mobil

Android 10 işletim sistemi telefonlara ne zaman gelecek?

Android 10 işletim sistemi telefonlara ne zaman gelecek?

 

Google şirketi, mobil cihazlara özel geliştirmiş olduğu işletim sistemlerinden Android’in yeni sürümü olarak öne çıkan Android 10 işletim sistemiyle alakalı çalışmalarını devam ettiriyor. Geçmiş olduğumuz hafta içerisinde işletim sisteminin daha önce çıkmış olan sürümler üzerinde yer aldığı gibi herhangi bir tatlı ismini içermeyecek olduğu konusunda açıklama yapan Google şirketi, şimdi ise Android 10 işletim sistemini kullanıcıların hizmetine ilk defa tam olarak ne zaman çıkartacağına yönelik bir bilgi aktarmış oldu.

Google şirketi, söz konusu bu duyuruyu aslına bakılırsa resmi bir açıklama gerçekleştirmedi. ”Phonearena” adına sahip bir platforma bağlı durumda olan yetkililerin Google Support’a bağlanmış olmalarının hemen sonrasında Google şirketinin yetkilileri, bu söz konusu bilgiyi direkt olarak paylaşmış oldular.

Pixel 3a modelindeki telefonla ilgili Android 10 işletim sisteminin ne zaman gelecek olduğu konusunda soru sormuş olan Phonearena platformunun yetkilileri için Google üzerindeki yetkililerin cevapları fazlasıyla netti. ”3 Eylül 2019” tarihiyle alakalı bir paylaşım yapan yetkililer, bu söz konusu açıklama ile beraber Android 10 işletim sisteminin tam olarak ne zaman dağıtılmaya başlanacak olduğunu da ortaya çıkartmış oldular.

Google şirketi ise, kendisine ait akıllı telefon modelleriyle alakalı olarak en yeni çıkan Android işletim sistemi desteğini sunmayı genel olarak ihmal etmemekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close