Teknoloji

AMD şirketinin planları büyük

AMD şirketinin planları büyük

 

Radeon Graphics şirketinin ürün yönetimiyle alakalı başkanı görevinde bulunan Mithun Chandrasekhar’ın IGN’e vermiş olduğu röportaja bakılırsa AMD şirketi, Ryzen işlemciler ile Intel şirketini alt etmiş olduğu gibi bu defa da Nvidia şirketini alt etmeyi planlamakta. Intel şirketini masaüstü ekran kartları üzerinde bozguna uğratmış olan firma, Nvidia şirketine karşı yeni bir Radeon serisi kullanıyor olacak.

Chandrasekhar’ın yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa AMD şirketi, yeni karşımıza çıkan Radeon RX 5600 XT modeliyle orta sınıf pazar üzerinde mücadele vermekte. Fakat firma uzun bir zamandan beri hakkında konuşulmakta olan Big Navi ekran kartı ile üst segmentteki ekran kartlarına çok büyük bir saldırı gerçekleştirmesi olanaklı.

Radeon 5000 isimli serinin bilgisayar oyuncularının çok büyük bir çoğunluğu tarafından kullanılmakta olduğunu ifade eden Chandrasekhar, 4K özelliğe sahip çözünürlüğe bundan dolayı geçilmemiş olduğunu ifadelerine ilave etti. Başkan, gelecek dönemde 4K desteği bulunan ekran kartlarının eninde sonunda gelecek olduğunu, fakat firmanın şu anda oyuncuların büyük bir kısmına hitap etmiş olduğu açıklamasında bulundu ve sözlerini şöyle sürdürdü;

”Tıpkı Ryzen modelinde olduğu gibi Radeon modeli üzerinde de gelişmiş bir piyasaya ihtiyacımız bulunuyor. Bu söz konusu seri üzerinde 4K desteği sağlamış olacak mıyız? Mutlaka, buna güvenmeniz olanaklı. Fakat şu anda söyleyebilecek olduklarım da bu kadar.”

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close