Teknoloji

Amazon Türkiye üzerinde büyük bir yenilik

Amazon Türkiye üzerinde büyük bir yenilik

 

60 milyar Türk Lirası tutarına kadar ulaşmış olan Türkiye içerisindeki e-ticaretle alakalı pazara çok daha yeni bir soluk getirmiş olan Amazon şirketi, ülkemizde yer alan faaliyetlerine Eylül 2018 tarihi içerisinde başlamış bir durumdaydı. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde başlatmış olduğu ”Amazon Lojistik” adına sahip yeni hizmetiyle beraber Türk asıllı girişimciler için depolamanın yanı sıra paketleme ve ayrıca kargolama konusunda da hizmet sağlamaya başlamış bulunan Amerika Birleşik Devletleri asıllı şirket, bu defa ise tüketicileri ilgilendirmekte olan bir hizmet ile beraber karşımıza çıkmış oldu.

E-ticaret devi tarafından getirilmiş olan yeni hizmet ise, kullanıcıların Amazon.com.tr isimli site üstünden banka ya da kredi kartı bulunmadan alışveriş gerçekleştirebilmelerine bir olanak tanımakta. Bunun sonrasında ise Amazon Türkiye’nin müşterisi olanlar, anlaşmalı durumda bulunan Teknosa ile birlikte Carrefour ve de BİM mağazaları üzerinden almış oldukları hediye kartlarıyla beraber Amazon hesapları üzerine bakiye yüklemesi gerçekleştirebiliyor olacaklar.

Söz konusu bu müşteriler, e-ticaret devi tarafından Türkiye’nin tamamında anlaşmalı durumda bulunduğu bu mağazalar üzerinden satın alacak oldukları 25 Türk Lirası tutarı ile birlikte 50 Türk Lirası tutarı veyahut 100 Türk Lirası değerine sahip hediye kartlarını sitenin üstünden erişilebilmekte olan bakiye yükleme alanı tarafından hesaplarına aktarmış olacaklar. Böylelikle de banka ya da kredi kartı kullanma mecburiyetinde kalmadan, Amazon.com.tr platformunun üstünde milyonlarca sayıdaki ürün için sadece tek bir tık ile basit bir şekilde sahip olmuş bulunacaklar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close