Teknoloji

Amazon şirketinden maske satışına engel

Amazon şirketinden maske satışına engel

 

Amazon şirketi, corona virüsü salgınının hemen sonrasında maske fiyatlarının satıcılar aracılığıyla fazla yüksek seviyeye çıkartılmasından dolayı maskenin yanı sıra el dezenfektanları amacıyla gerçekleştirilecek yeni satış başvuralarını kabul etmeyecek olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Tüm dünyayı etkisinin altına almış olan corona virüsle alakalı salgın, fırsatçılara gün doğmuş olmasına sebep oldu. Fırsatçı durumda bulunan satıcılar, e-ticaret siteleri üzerinde maskenin yanı sıra el dezenfektanı ile alakalı fiyatlarını fahiş düzeylere çıkartmış oldular. Amazon şirketi, bu söz konusu fırsatçılığın önüne geçebilmek amacıyla maskenin yanı sıra dezenfektan ürünleri amacıyla yeni tekliflerin kabul edilmeyecek olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Corona virüsünün salgını sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan fırsatçılar insanların söz konusu bu salgına karşı önlem şeklinde görmüş oldukları maskelerle birlikte dezenfektan fiyatlarını fahiş seviyelere çıkarttılar. Amazon şirketinde daha öncesinde 43 dolar tutarına satılmakta olan bir el antiseptiğinin fiyatı 94 dolar tutarına, salgından hemen önde 5 dolar tutarına satışı gerçekleştirilen bir sprey 33 dolar tutarına ve 9 dolar tutarına satılmakta olan nefes açan bir merhemin fiyatı da 13 dolar tutarına çıkmış oldu. Fırsatçı bazı satıcıların ufak bir tane el spreyini 80 dolar tutarındaki fiyatla satışa sunmuş olduğu bile açıkça görülmüş oldu.

Amazon şirketi, koruyucu durumda bulunan önlem malzemelerinin fiyatlarının böyle fahiş seviyede yükselmesinin sonrasında çok keskin bir karar almak mecburiyetinde kaldı. Fakat şu an içerisinde satışta bulunan ürünlerle alakalı uluslararası durumda bulunan alışveriş platformunun halen bir kararı bulunmamakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close