Teknoloji

Amazon şirketi o ürünleri kaldırdı

Amazon şirketi o ürünleri kaldırdı

 

Dünya üzerindeki en büyük perakende satış sitelerinden biri olarak öne çıkan Amazon, corona virüsünden dolayı fiyatları fahiş bir biçimde yukarı çekilmiş olan 1 milyon tane ürünü kaldırmış oldu. Amazon üzerinden yapılmış olan bir açıklam içerisinde, buna benzer bir fiyatlandırmaya izin verilmeyecek olduğu ifade edildi.

Corona virüsü Çin’in hemen sonrasında dünyadaki değişik ülkeler üzerinde de kendini göstermeye başlamış oldu. Çin’in haricinde İtalya üzerinde karantina bölgeleri kurup virüs ile mücadele etmeye çalışmakta. Virüsün görülmeye başlamış olduğu ülkeler arasında yer alan İran’da da okullar, salgından dolayı tatil edilmiş oldu. Türkiye içerisinde de İran’dan gelmiş olan insanlar Ankara ilinde yer alan hastanelerde karantina altında tutulmakta.

Corona ile alakalı virüsün yayılmasını engelleyebilmek amacıyla ülke yönetimleri belli başlı bir takım önlemler almış durumdayken, virüsün yayılması konusunda koruyucu önlem şeklinde kullanılmakta olan malzemelerin fiyatları, satıcılar aracılığıyla astronomik seviyelere çekilmeye çalışılmakta.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde ortaya çıkmış olan corona virüsü salgınıyla alakalı söylentinin hemen sonrasında Amazon’da satış gerçekleştiren satıcılardan bazıları, virüse karşı koruma amacıyla kullanılabilecek malzemelerin fiyatlarını astronomik düzeylere çekmiş oldular.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close