Teknoloji

Alpha Centauri’ye uzay aracı gönderecek

Alpha Centauri'ye uzay aracı gönderecek

NASA, 2069’da güneş sistemi dışındaki en yakın yıldız olan Alpha Centauri’ye bir uzay aracı göndermeyi planladığını duyurdu. Cesur görevin, 1969’da ilk insanlı ay inişinin 100. yıldönümü ile çakışması planlanıyor.

Duyuru, güneş sistemi içinde ve ötesinde yeni görevler planlamaktan sorumlu olan Jet Tahrik Laboratuvarı’ndan geliyor.

Alpha Centauri, sadece dört ışık yılı uzaklıktaki üç yıldızdan oluşan bir sistemdir. NASA uzmanlarının mümkün olabileceğini söyledikleri ışık hızının onda birinde bile, takımyıldızına ulaşmak 44 yıl sürecek bir uzay aracının olacağını düşünüyor.

Bununla birlikte, böyle bir misyonun teknolojisi henüz mevcut değildir. Böyle bir hıza ulaşmak için bir çeşit lazerle çalışan yelkenler veya bir nükleer tahrik sistemi oluşturulmalıdır.

NASA’nın ilk yıldızlararası misyonu, sistemin gezegenler arasında yaşanabilir olabilecek Proxima Centauri b’yi keşfetmeye odaklanacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close