Teknoloji

Akıllı bilekliklerin saatten ne farkı var?

Akıllı bilekliklerin saatten ne farkı var?

Akıllı saatlerin ve bilekliklerin yaygınlaşması ile beraber bu piyasaya da el atan Xiaomi Mi Band’ları tanıtmıştı. Birinci bilekliğin ardından MiBand2 ve MiBand3’ü de satışa çıkaran Xiaomi, kullanıcılarına ucuz ve kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor.

Peki Bu Band dediğimiz yani bilekliklerin Akıllı Saatlerden farkı nedir?

İlk dikkat çeken özelliği fiyatı diyebiliriz. Akıllı saattler 500-1500 arası fiyatlardan alıcı bulurken akıllı bileklikler çok daha küçük fiyatlara satılıyor. Fiyatları genellikle 60-300 arası değişmekte. MiBand2 bugün itibariyle 90 lira civarında bir fiyata satılırken MiBand3’ün fiyatı ise 160-200TL arası değişiyor.

Akıllı saatler kullanıcıya arama yapma, fotoğraf çekme, bildirim okuma ve basit uygulamaların kullanımı gibi imkanlar sunarken akıllı bilekliklerde bu özelliklerin kullanımı mümkün değildir. Akıllı bilekliklerde genel olarak adım sayma ve nabız ölçme özellikleri bulunur.

Çeşitli Renklerde ve Desenlerde Kordon

Akıllı Bileklikler Kullanıcıya Ne Tür İmkanlar Sunar?

Birçok akıllı bileklikte üst kısımda da belirttiğimiz üzere pedometre yani adımsayar özelliği mevcuttur. Bunun yanında nabız ölçebilen bilekliklerde vardır. MiBand2 örneğinden gidecek olursak, bilekliğimiz bize arama reddetme, bildirimlerde titreşim, alarm, adım sayma, nabız ölçme, egzersiz takibi gibi imkanlar sunmakta. Bunun yanında akıllı bilekliğin telefon uygulaması olan Mİ-Fit tüm bu özellikleri etkili bir biçimde kullanabilmek için Google Play ve Appstore’de yerini almış.

Akıllı Bilekliklerin Şarjı Ne Kadar Gider?

Kullanım aşırılığına göre değişmekle beraber 10-30 gün arası batarya ömrü oluyor. Kutunun içinde gönderilen küçük şarj kablosu bilgisayar veya adaptör ile şarj mümkündür.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close