Bilgisayar

Aerobook ile bilgisayar piyasasına adımını attı

Aerobook ile bilgisayar piyasasına adımını attı

Chuwi şirketini duyurduğu Aerobook, son zamanlar içerisindeki popüler moda haline gelen ultra ince çerçeveleri bulunan bir dizüstü bilgisayar modeli. Firmanın açıklamış olduğu resmi rakamlara bakılır ise yalnızca 5 mm inceliğine sahip olan çerçeveler, cihazın %65 oranındaki ekran ve gövde seviyesine de ulaşmasını sağlamış oluyor. Benzeyen bir biçimde klavye üzerinde de ince çerçeve düşüncesine rastlamış olduğumuz bu cihazın ağırlığı ise sadece 1,25 kilogram kadar.

Chuwi Aerobook isimli model, Intel şirketinin 14 nm’lik süreci ile üretilmiş Core M3 serisinde yer alan 2 tane çekirdek 4 thread barındıran bir tane işlemciye sahip. Yalnızca 4,5 Watt gücündeki bir TDP değerine sahip olarak gelen bu işlemci, fazlasıyla yeterli seviyedeki bir performansı daha az güç tüketimi yaparak sağlamış oluyor.

8 GB’lik bir RAM’e, 128 GB’lık bir SSD depolama alanına sahip olarak gelen bu bilgisayar, 1080p çözünürlük sunan 13,3 inç büyüklüğündeki bir ekranla gelmiş oluyor. 2 tane USB-A 3.0 şeklinde portu yer alan bu cihaz üzerinde USB-C girişi yer almıyor olsa da, HDMI için bir yer verilmiş. Bataryasının kapasitesi de 38 Watt/saatle birlikte ortalama bir seviye içerisinde sayılır. Lakin işlemcinin de daha az bir güç tüketmiş olduğunuz düşünecek olur isek bu batarya daha kısa zamanda tükenmemiş olacaktır.

Çin asıllı üretici Chuwi, tanıtmış olduğu Aerobook isimli dizüstü bilgisayarını Indiegogo üzerinde satışa sunmuş bir durumda. Normaldeki satış fiyatı 499 dolar olarak gözüken bu cihazın fiyatı bazen kampanyalarla beraber düşebilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close