Mobil

Adobe şirketinden iPad hamlesi

Adobe şirketinden iPad hamlesi

 

iPad platformuna özel olarak Photoshop ilk önce geçmiş olduğumuz sene, 2018 iPad Pro’nun lansmanı esnasında resmi bir şekilde tanıtımı yapılmış ve 2019 senesi içerisinde geleceği konusunda bir duyuru yapılmıştı. Adobe şirketi en sonunda iPad ile ilgili olarak Photoshop’un birinci sürümünü paylaştı. Söz konus ubu uygulama, bütün özellikleri içermiyor olmasına karşın şimdilik Adobe şirketiyle ilgili olarak bir başlangıç adımı gibi gözükmekte.

otuz günlük bir deneme sürümü ile birlikte gelmekte bulunan bu uygulama, tam bir PSD düzenleme işlemlerinin yanı sıra katman paneli ile birlikte içeriğe duyarlı durumda bulunan araçları, gelişmiş özelliğe sahip seçim araçlarını, rötuş yapmayı ve bulut senkronizasyonunu net bir şekilde desteklemekte. Söz konusu bu uygulama, kullanıcıların dokunmatik bir şekilde veyahut Apple Pencil kullanımı gerçekleştirerek PSD dosyalarını problemsiz bir biçimde binlerce katmanın yanı sıra görüntü ile de düzenleme yapabilmelerine imkan saplamakta. Adobe şirketi, ilk araç seti ile beraber Photoshop motorunu komple iPad platformuna getirebilmeyi vadetmekte.

iPad’e özel olarak duyurulan Photoshop, kaydırma ile birlikte yakınlaştırmanın yanı sıra uzaklaştırma benzerindeki çoklu dokunma hareketlerini de desteklemekte. Öte yandan, iPad’in üzerinde yer alan hızlı işlemcilerinden yararlanarak kullanıcılar için mümkün durumda bulunan en iyi performansı sunmuş oluyor. Aynı zaman içerisinde iPad platformuna özgü, içeriğe tamamen duyarlı durumdaki bir kullanıcı arayüzü ile beraber gelmiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close