İnternet

Abone sayısı 100 milyonu geçti

Abone sayısı 100 milyonu geçti

 

Dünya üzerindeki video paylaşım platformlarından en büyüğü olan YouTube üzerinde en fazla abonesi bulunan 2. kanal olarak öne çıkan PewDiePie isimli kanal; ”Hadi Oynayalım” şeklindeki tarzda üretmiş olduğu içerikleri ile kendisine adeta bir genç hayranlar ordusu kurmayı başardı. Bugünden itibaren 100 milyon tane aboneyi geçmiş olan PewDiePie isimli kanal, şöhret yolu üzerinde bir çok tartışmanın da konusu haline gelmişti.

29 yaşında bulunan İsveç asıllı YouTuber, antisemitik (Yahudilere karşı düşmanlık içermekte olan) şakaların yanı sıra Nazi görüntüleri içeriğine sahip videolar paylaşıp kendisini ani bir şekilde fazlasıyla büyük bir kaos ortamı içinde bulmuştu. Bütün bunların yanıda 50 insanın yaşamını yitirmiş olduğu camii saldırısı esnasında saldırgan, arabanın içinde yer alırken ”Subscribe PewDiePie” (PewDiePie isimli kanala abone olun) ifadelerine yer vererek yeni bir tane daha kaosu başlatmış idi.

Yeniden Kjellberg’in videoları üzerinden bir tanesinde, YouTuber’in kiralamış olduğu ileri sürülen bir çift erkek ise ”Bütün Yahudilere Ölüm” içeriğine sahip bir tabela tutmuş idi. Öte yandan tekrar geçmiş videoları üzerinde PewDiePie isimli kanal, Nazi referansları içeriğinde barındıran bir tane kanal önerisinde bulunmuştu ve çıkmış olan kargaşanın sonrasında kanala karşı verdiği referansını de çok fazla kaldırmıştı.

Bütün bunlar ile bir alakası bulunmadığını pek çok defa açıklayan ünlü durumda bulunan YouTuber, bu söz konusu olaylardan sonra hiç bir şekilde azımsanmayacak kadar fazla sayıda tıklanma kazanmış idi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close