Mobil

30 Milyon taneden fazla satıldı

 

Çin asıllı teknoloji firmalarından biri olan Huawei şirketi, 1 milyon taneden çok fazla Mate 30 modeli ile birlikte Mate 30 Pro modelinin satışının yapıldığını açıkladı. Her 2 tane telefon modelinin de daha 26 Eylül tarihi içerisinde Çin’de satışa çıkartılmış olduğunu düşündüğümüz zaman bu inanması zor bir satış rakamına denk geliyor. Açıklanmış olan bu rakamlar doğru durumdaysa bu, firmanın 1 milyon taneden oluşan kilometre taşına 1 haftadan çok daha kısa bir zaman içerisinde ulaşmış olduğu anlamını taşıyor.

Mate 30 isimli serinin söz konusu bu satış rakamlarına ulaşabilmesi aslına bakılırsa çok daha kısa bir zaman içerisinde gerçekleşmiş oldu. Kısa bir zaman önce Shenzhen içerisinde üst seviyede bir Huawei mağazası açmış olan firmanın CEO’su görevinde bulunan Richard Yu, Huawei Mate 30 isimli serinin dakikada 100.000 tane sipariş almış olduğunu ifade etti. Mate 30 isimli seri 1 milyon tanelik satış rakamına ise sadece 3 saat gibi çok kısa bir zaman içerisinde ulaşmayı başarmış oldu. Firmanın asıl maksadı da 20 milyon tane satış gerçekleştirebilmek.

Ne kadar üzücü ki Huawei şirketinin bu iddiasının doğru durumda bulunup bulunmadığını onaylamanın bir yolu bulunmuyor fakat son çıkartmış olduğu amiral gemisi modellerinin Çin asıllı müşterilerden çok güçlü bir destek almakta olduğu da kesin.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close