Uygulama

2020 Senesinde App Store ile Play Store’de ne kadar para harcandı?

2020 Senesinde App Store ile Play Store'de ne kadar para harcandı?

 

Sensor Tower isimli platform, 2020 senesinin sona ermiş olmasıyla beraber belki de en fazla merak edilmekte olan istatistiklerini resmi bir şekilde açıklamış oldu. Firma, paylaşmış olduğu en son veriler ile birlikte 2020 senesinde Google Play Store ile birlikte App Store üstünde harcanmış olan parayı resmi bir şekilde duyurmuş oldu. Buna bakılırsa da kullanıcılar, 2020 senesi içerisinde mobil uygulama ile alakalı mağazalara, tam tamına 111 milyar dolar tutarında bir harcama yapmış oldular. App Store platformu üzerinde yapılmış olan harcamalar, Google Play Store üzerinde yapılmış olan harcamaları da nerdeyse ikiye katlamış bir durumda.

Sensor Tower tarafından açıklanmış olan bu verilere bakılırsa kullanıcılar, 2020 senesi içerisinde mobil uygulamalarla ilgili olarak daha çok para harcamış oldular. Bunun kapsamında 2019 senesiyle kıyaslandığı zaman, 2020 senesi içerisinde yapılmış olan harcamaların miktarı %30,2 seviyesinde yükselmiş oldu. App Store platformunun özelinde yaşanmış olan harcamaların artışı %30,3 seviyesinde gerçekleşmiş bir durumdayken Google Play Store platformu üzerinde yer alan kullanıcılar da 2020 senesi içerisinde, 2019 senesine bakıldığında %30 daha çok harcama yapmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close