İnternet

2020 için SEO Trendleri: Video Krallığı

2020 için SEO Trendleri: Video Krallığı

Trend: Video içeriğin yeni kralı oluyor

Google kuşkusuz videoyu seviyor. Youtube’u satın aldıktan sonra hele daha da sevdi. Video, SEO stratejinizin ve dijital pazarlama çabalarınızın önemli bir parçasıdır.

Nice araştırmalar yapılıyor ve bu araştırmalardan biri bize ışık tutan bir veri sunuyor, videoların SERP’in yani Google’ın ilk sayfasında düz metin içeren bir web sayfasından 50 kat daha fazla olduğu görülüyor.

Ayrıca, Google evrensel aramalarının yüzde altımış ikisi video içermektedir. Bu sebeple içeriğinizle ilgili olan YouTube videoları oluşturmamak elde değil…

İlk sayfa sonuçları için bu bir garanti sayılmaz, ancak Google videonuzu dizine eklediğinde daha yüksek trafiğin keyfini çıkaracaksınız.

İpucu: Daha fazla ziyaretçi alabilmek için sitenize bir çok video eklemeyi düşünün. Videonuzu sitenizin genişliğine göre optimize etmeyi unutmayın. Google’ın video içeriğinizin ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olmak için de sayfaya ipuçları ekleyin.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close