Uygulama

2019 Senesine muhteşem bir gelir elde etmiş oldu

2019 Senesine muhteşem bir gelir elde etmiş oldu

 

Çin asıllı sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, 2019 senesi içerisinde bütün dünya üzerinde yaygınlaşmaktayken buna bağlı bir şekilde gelirleri üzerinde de çok büyük bir artış yaşamış oldu. Piyasayı araştırmanın yanı sıra analiz şirketlerinden Apptopia tarafından paylaşılmış olan verilere bakılırsa TikTok adlı uygulamanın geçen seneki hasılatı, son çeyrek baz alınacak olursa geçtiğimiz seneye göre %310 oranında artış gösterdi.

2018 senesinin dördüncü çeyreklik kısmında yalnızca 10 milyon dolar tutarının üstünde bir hasılat elde etmiş olan firma, 2019 senesinin aynı çeyrek döneminde gelirini tam tamına 50 milyon dolar tutarının üstüne çıkartmış oldu. TikToka adlı uygulamanın çeyrekler arasına yer alan büyümesi de çok fazla etkileyici durumdaydı. 2019 senesinin üçüncü çeyreklik kısmında 20 milyon dolar tutarında bulunan hasılat, daha sonraki çeyrek içerisinde de 50 milyona kadar fırlamış oldu.

SensorTower adına sahip olan farklı bir mobil analiz firması da TikTok’un büyüme ile alakalı verilerini doğrulamakta. Söz konusu bu verilere bakılırsa Çin hariç bütün dünya üzerinde Apple Store ile birlikte Google Play üzerinde yer alan TikTok uygulama içinde gerçekleştirilen harcamaları dördüncü çeyrek içerisinde brüt bir şekilde 87 milyon dolar seviyesinde, net bir şekilde de 62 milyon dolar seviyesinde.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close