Bilgisayar

16 İnç büyüklüğündeki Macbook Pro’da hoparlör problemi

16 İnç büyüklüğündeki Macbook Pro'da hoparlör problemi

 

Fazlasıyla gelişmiş özellikle ile karşımıza çıkan 16 inç ekran boyutlu MacBook Pro modeli, Apple şirketinin son seneler içerisinde piyasaya çıkartmış olduğu en iddialı cihazlardan biri konumuna gelmiş durumda. Yeni MacBook Pro modelini ”bugüne kadar yapmış olduğumuz en güçlü özellikli dizüstü bilgisayar” şeklindeki ifadelerle lanse etmiş bulunan Cupertinolu firma, pil kapasitesinin yanı sıra depolama alanı ile birlikte klavye ve de grafik teknolojileri açısından kullanıcılar için bir çok yenilik sunmuş durumda.

Bütün bunların olmasına karşın Apple şirketinin yeni dizüstü bilgisayarını tamamen eksiksiz bir biçimde piyasaya çıkartmayı başaramamış olduğu anlaşılmakta. Çünkü kullanıcılardan bazları, yeni çıkartılan 16 inç büyüklüğüne sahip MacBook Pro modelleri üzerindeki hoparlörlerin can sıkan bir ‘’patlama’’ sesi çıkartmış olduğundan şikayet etmekteler. Apple Destek forumunun yanı sıra Reddit benzerindeki sosyal ağlar üzerinde de bu konuya yönelik olarak birkaç tane rapor yer alıyor.

Cihaz kullanıcıları, bilgisayarları üzerinde bir şarkı veyahut video oynatma esnasında ‘‘patlama’’ ya da bir ‘‘çatlama’’ sesi duymuş olduklarını belirtiyorlar. Öte yandan bahsi geçen bu gürültünün, bildirimler benzerindeki sistem sesleri ile çok daha belirgin bir biçimde açığa çıkmış olduğu da ifade edilmekte.

Kullanıcılardan bazıları bu sorunun çözümüne yönelik geçici sayılabilecek bir takım çözümler paylaşmış olsa bile bunun işe yaramış olduğunu söylemek bayağı bir zor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close